X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Bezpieczna Dekada w Axie

2009-04-30 10:36 czwartek

W ofercie Axy można znaleźć jedno ubezpieczenie wypadkowe. Jest to dobry wybór dla poszukujących ochrony przed skutkami nieszczęśliwych wypadków i nagłych zachorowań.

Ochrona od nieprzewidzianego wypadku

Bezpieczna Dekada to ubezpieczenie wypadkowe zapewniające ochronę finansową przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń. Polisa funkcjonuje całą dobę na całym świecie. Jeżeli ubezpieczony z powodu nieszczęśliwego wypadku stanie się niezdolny do pracy Axa wypłaci mu rentę na finansowanie bieżących wydatków oraz pokrycie kosztów leczenia. Jeżeli stanie się najgorsze i ubezpieczony umrze, jego rodzina może liczyć na odszkodowanie.   W ramach bezpiecznej Dekady ubezpieczony otrzymuje dostęp do Medycznej Platformy Informacyjnej oraz Doraźnej Opieki Medycznej, które zapewnią Ci szeroką gamę medycznych usług assistance.

Warunki ubezpieczenia

Do Bezpiecznej Dekady może przystąpić kobieta w wieku od 18 do 50 lat lub mężczyzna w wieku od 18 do 55 lat. Przedmiotem umowy ubezpieczenia jest życie i zdrowie ubezpieczonego. Polisa swoją ochroną obejmuje niezdolność do pracy w wyniku nieszczęśliwego wypadku, oraz śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Przez niezdolność do pracy  ubezpieczyciel rozumie całkowitą i trwałą niezdolność ubezpieczonego do wykonywania pracy zarobkowej, będącą rezultatem obrażeń ciała (powstałą w wyniku nieszczęśliwego wypadku). Umowa zawierana jest na okres 10 lat. Składka opłacana jest z częstotliwością roczną. Jej wysokość nie zmienia się przez cały okres ubezpieczenia i zależy od wybranego wariantu polisy.

Dwa warianty

Istnieje możliwość zakupu polisy w dwóch wariantach. W wariancie pierwszym suma ubezpieczeniowa w dniu zawarcia umowy wynosi 40 tysięcy, w wariancie drugim wynosi ona 50 tysięcy złotych. Pobierana składka w wariancie pierwszym jest niższa. Z każdym rokiem trwania umowy ubezpieczeniowej suma gwarancyjna rośnie o 5 tysięcy złotych aż do 95 tysięcy złotych w wariancie drugim i o 4 tysiące złotych aż do 76 tysięcy złotych w wariancie pierwszym. 

W obu wariantach ubezpieczenie zapewnia:

1. Wypłatę miesięcznej renty w przypadku niezdolności do pracy powstałej w wyniku nieszczęśliwego wypadku

Podstawą wypłaty świadczenia jest decyzja o niezdolności do pracy (bezterminowej lub terminowej) przyznana na okres
nie krótszy niż 2 lata przez:
- ZUS
- KRUS
- Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności
- lub inny uprawniony organ rentowy
Renta wypłacana jest Ubezpieczonemu za okres, za który orzeczona została niezdolność do pracy, jednak nie dłużej niż:
- przez 10 lat
- lub do ukończenia przez Ubezpieczonego:
60. roku życia (w przypadku kobiet)
65. roku życia (w przypadku mężczyzn)
- albo do śmierci Ubezpieczonego

2. Wypłatę sumy ubezpieczenia w przypadku śmierci na skutek nieszczęśliwego wypadku

3. Wypłatę równowartości składki rocznej w przypadku śmierci
Świadczenie to jest wypłacane niezależnie od tego, czy śmierć nastąpiła wskutek choroby, czy nieszczęśliwego wypadku.

Wyłączenia

Ubezpieczenie nie zostanie wypłacone osobom poszkodowanym na skutek uprawiania sportu ekstremalnego – na przykład wspinaczki lub nurkowania, a także uczestnikom wyścigów i zawodów wszelkiego rodzaju z wyjątkiem lekkoatletyki i pływania. Polisa nie obejmuje także ochroną chorób i zaburzeń psychicznych, oraz utraty przytomności poprzedzającej fizyczne obrażenia ciała – na przykład ataku padaczkowego. Wyłączone są także uszkodzenia lub śmierć spowodowana aktami terroru, wojną, zamieszkami, na skutek udziału ubezpieczonego w przestępstwie lub jeżeli ubezpieczony był pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających.

Usługi Dodatkowe

W ramach obydwu wariantów ubezpieczony uzyskuje bezpłatny dostęp do usług assistance.

Medyczna Platforma Informacyjna to dostęp do profesjonalnych informacji na temat:

- szpitali, aptek, przychodni
- diet i zdrowego odżywiania
- pielęgnacji niemowląt
- chorób i ich objawów
- grup wsparcia i telefonów zaufania
- transportu medycznego
- leków
- stanów wymagających nagłej pomocy

Doraźna Opieka Medyczna to dostęp do szerokiej gamy usług, takich jak:

- Telefoniczne konsultacje lekarskie
- Domowe wizyty lekarza lub pielęgniarki
- Dostawa leków
- Transport medyczny
- Domowa opieka po hospitalizacji
- Wizyta położnej w przypadku porodu
- Opieka nad dziećmi, osobami niesamodzielnymi
- transport opiekuna

Uwagi końcowe

Jak deklaruje towarzystwo ubezpieczeniowe, polisa kosztuje w najtańszym wariancie zaledwie 68 groszy dziennie – czyli  248,20 złotych rocznie. Nie jest to wygórowana kwota zważywszy na oferowaną ochronę. Bardzo interesujące są w Bezpiecznej Dekadzie jest rosnąca suma ubezpieczenia co roku, oraz dodatkowe opcje medycznego assistance. Ubezpieczony dzięki nim może liczyć na całodobową pomoc w każdym nagłym przypadku. Bezpieczna Dekada to dobry wybór dla ceniących swoje życie i zdrowie.

Źródło: Axa

Jakub Tabisz

Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Zasada proporcji - Zasada proporcji jest jedną z ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.