X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Bezpieczna szkoła

2007-08-30 12:23 czwartek

Od połowy sierpnia tempa nabierają przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Dzieci wraz z rodzicami buszują po sklepach w poszukiwaniu książek, zeszytów i wszelkich przyborów szkolnych, nauczyciele wertują podręczniki, starając się przygotować dla swoich wychowanków jak najciekawszy program nauczania, dyrektorzy i pracownicy szkół starają się jak najlepiej przygotować swoją placówkę na przyjęcie naszych dzieci. Ci ostatni starają się także zadbać o jak najlepsze bezpieczeństwo dzieci w czasie pobytu w szkole.

PORÓWNAJ OFERTY NNW!

W przypadku bogatych placówek prowadzony jest monitoring, strażnicy (ochroniarze) sprawdzają wchodzących przy wejściu. Te biedniejsze muszą się zadowolić panem woźnym i nauczycielami dyżurującymi na korytarzach. Ale jak wiadomo, dzieci posiadają ten szczególny talent, że – czy pod dozorem kamer, nauczycieli, czy woźnego, spuszczone na 5 minut z oczu pakują się w nie lada kłopoty. Zwłaszcza jeśli chodzi o różne psoty, czy nieszczęśliwe wypadki. Wystarczy krótka przerwa, odrobina zamieszania na korytarzu i nieszczęście gotowe. Niestety nie wszystkiemu da się zapobiec. Dlatego na szkołach ciąży obowiązek ubezpieczania dzieci i młodzieży oraz pracowników  tychże placówek (wszak wśród nauczycieli wypadki także się zdarzają, jak w każdym miejscu pracy).

Co ubezpieczenie obejmuje?

Przedmiotem ubezpieczenia są następstwa nieszczęśliwych wypadków (tak zwane NNW) polegające na uszkodzeniu ciała lub rozstroju zdrowia powodującym trwały uszczerbek lub śmierć ubezpieczonego. Za nieszczęśliwy wypadek uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, w następstwie którego ubezpieczony wbrew swojej woli doznał trwałego uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia lub zmarł.

Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Fundusz stabilnego wzrostu - kapitał, w tego rodzaju funduszach, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.