X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie dla dziecka?

2009-09-04 11:29 piątek
Piotr Szostakiewicz
Rozpoczęcie roku szkolnego mamy już sobą. Dzieci zostały wyposażone w podręczniki, zeszyty, piórniki i plecaki. Ale to nie koniec wydatków związanych ze szkołą. Niedługo zapewne maluchy przyjdą po pieniążki na ubezpieczenie. Najprostsze wyjście to zakup ubezpieczenia oferowanego w szkole. Ale czy najlepsze? Być może warto jednak poświęcić trochę czasu, pozbierać oferty kilku towarzystw i wybrać takie ubezpieczenie, które będzie odpowiednie dla Twojego dziecka. Oferty poszczególnych znacznie się od siebie różnią. Nie tylko ceną, ale co najważniejsze, zakresem. Oto lista elementów, którymi warto się kierować w wyborze najlepszego ubezpieczenia dla dziecka:

  • Zainteresowania dziecka - innej ochrony potrzebuje maluch, który ćwiczy karate, a innej taki, który uczy się grać na skrzypcach. Sprawdź, czy ubezpieczyciel bierze odpowiedzialność za wypadki, na które jest narażone Twoje dziecko.
  • Wady wrodzone i choroby przewlekłe - nie każdy towarzystwo odpowiada za wypadki, których przyczyna są choroby przewlekłe lub wady wrodzone. Jeżeli Twoje dziecko ma wrodzone wady lub choruje przewlekłe, poszukaj ubezpieczenia, które nie ma takich ograniczeń.
  • Tabela procentowych uszczerbków na zdrowiu - to z niej wynika, jakie świadczenie otrzyma poszkodowany. W każdym towarzystwie inna wagę przypisuje się poszczególnym zdarzeniom. Niektórzy ubezpieczyciele za złamanie ręki przyznają 3% uszczerbku, inni nawet 30%.
  • Gdzie chroni ubezpieczenie - czy towarzystwo daje ochronę ubezpieczeniową tylko w szkole, czy także podczas drogi z domu do szkoły i powrotnej. Warto zwrócić uwagę także, czy polisa działa tylko na terenie Polski, czy też zagranicą. W przypadku wycieczek zagranicznych może to byc bardzo istotny element. 
  • Suma ubezpieczenia - to od jej wysokości zależy wysokość świadczeń. Im wyższa suma, tym większa składka, ale także ewentualne odszkodowanie. Na tym elemencie nie powinno się zbytnio oszczędzać.    Piotr Szostakiewicz
Zobacz także
« powrót do działu: Porady eksperta
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Niedoubezpieczenie - sytuacja, w której zgłoszona suma ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.