X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Nowy Program NNW w Generali

2010-04-08 09:02 czwartek
Z początkiem kwietnia br. Generali wprowadziło do oferty nowy pakiet ubezpieczeń od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), dostępny już od 15 zł za rok trwania umowy. Ubezpieczanie dostępne jest w kilku wariantach różniących się wysokością sum ubezpieczenia oraz zakresem ochrony ubezpieczeniowej. Innowacyjnym i nowym na rynku elementem produktu Generali jest wprowadzenie do wersji rozszerzonej ubezpieczenia porwania. Dodatkowym atutem nowego NNW jest zapewnienie usług Generali Assistance w ramach infolinii Medycznej oraz Turystycznej.

Przedmiotem nowego ubezpieczenia w Generali są następstwa nieszczęśliwych wypadków, którym uległ Ubezpieczony w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej. Umowa ubezpieczenia może być zawarta w zakresie podstawowym oraz rozszerzonym. Umowa w zakres podstawowym obejmuje :
 • Śmierć Ubezpieczonego
 • Śmierć Ubezpieczonego w środku lokomocji
 • Usługi Generali Assistance- Infolinia Medyczna oraz Infolinia Turystyczna

Umowa w zakresie rozszerzonym poza zakresem podstawowym obejmuje dodatkowo:
 • Świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu;
 • Świadczenie z tytułu inwalidztwa;
 • Świadczenie z tytułu poważnego urazu;
 • Świadczenie z tytułu złamania kości, oparzenia lub odmrożenia ciała
 • Świadczenie z tytułu pobytu w szpitalu;
 • Świadczenie z tytułu trwałej niezdolności do pracy zarobkowej;
 • Zwrot kosztów wypożyczenia lub zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych;
 • Zwrot kosztów leczenia;
 • Zwrot kosztów operacji plastycznych;
 • Zwrot kosztów przekwalifikowania zawodowego inwalidy;
 • Zwrot kosztów rehabilitacji;
 • Porwanie

Ponadto po opłaceniu składki dodatkowej, zakres umowy ubezpieczenia może zostać rozszerzony o skutki zawału serca lub udaru mózgu, nie będące następstwem wcześniejszego stanu chorobowego jak i zdarzenia ubezpieczeniowe, które powstały w wyniku amatorskiego uprawiania narciarstwa alpejskiego i klasycznego, snowboardu na wyznaczonych trasach zjazdowych oraz nurkowania przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu lub na tzw. zatrzymanym oddechu.

Generali obejmuje ochroną ubezpieczeniową zdarzenia ubezpieczeniowe powstałe na całym świecie, z zastrzeżeniem możliwych wyłączeń terytorialnych (zależnych od poszczególnych ryzyk ubezpieczeniowych).

Sumę ubezpieczenia ustala się oddzielnie na każde ze zdarzeń ubezpieczeniowych określonych w zakresie podstawowym i rozszerzonym. Może ona osiągać poziom od 9 tys. do 100 tys. zł.

Ubezpieczenie może zostać zawarte na okres kilku dni lub na rok. Składka minimalna z jednej umowy ubezpieczenia zawartej na 12 miesięcy wynosi 15 zł.

Ubezpieczenie Porwania oferowane jest na rynku polskim przez nielicznych ubezpieczycieli. W przypadku porwania Ubezpieczonego Generali wypłaca następujące świadczenia:
 • Zadośćuczynienie wypłacane proporcjonalnie za okres maksymalnie 60 dni przetrzymywania do wysokości sumy ubezpieczenia.
 • Zwrot okupu do wysokości sumy ubezpieczenia ustalonej w taryfie

Nowy program NNW - kompleksowy program samych korzyści


Atutem nowego ubezpieczenia jest fakt, że nie zapewnia ono jedynie wypłaty świadczenia w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku, ale daje również możliwość skorzystania ze specjalistycznej porady w postaci usług assistance Medycznego oraz Turystycznego. Serwis medyczny obejmuje m.in. informacje o rekomendowanych placówkach medycznych, rehabilitacyjnych, diagnostycznych na terenie kraju oraz bazę aptek czy informacje farmaceutyczne o danym leku.  Do dyspozycji ubezpieczonego jest również infolinia Turystyczna, dzięki której można pozyskać m.in. informacje o stokach narciarskich, o punktach ratownictwa w górach i nad morzem, o bazie noclegowej i gastronomicznej na terenie kraju oraz w Europie.

Infolinia działa w systemie całodobowym przez 365 dni w roku.

 „Modułowa budowa produktu, pozwala Klientowi na dobranie zakresu ubezpieczenia zgodnie z jego potrzebami. Wprowadzając nowy produkt NNW chcieliśmy podnieść jego jakość, aby stał się jeszcze  bardziej przejrzysty i konkurencyjny. Generali konsekwentnie stara się wprowadzać produkty nowoczesne i jednocześnie dostosowane do wszelkich, nawet nietypowych potrzeb rynkowych, czego przykładem może być choćby jedyna na rynku klauzula obejmująca ubezpieczeniem ryzyko porwania"- mówi Anna Materny, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych w Generali.

Kontakt:

Paweł Wróbel
rzecznik prasowy
pawel.wrobel@generali.pl
Grupa Generali
ul.: Postępu 15 B
02-676 Warszawa
tel.: - centrala Generali
mobile: +48 510 000 920
fax: (+48 22) 543 08 94

Informacja prasowa Generali z dnia 07.04.2010 r.
Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Fundusz akcji - to zazwyczaj najbardziej agresywny rodzaj ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.