X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

NWW jako opcja dodatkowa do ubezpieczenia na życie - za co otrzymasz odszkodowanie?

Piotr Szostakiewicz
Każdy z nas spotkał się z ubezpieczeniem NNW. Co roku kupujesz ubezpieczenie dzieciom uczęszczających do szkoły. W razie jakiegokolwiek urazu, pewną rekompensatę za ból i cierpienie spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem będzie odszkodowanie, adekwatne do procenta uszczerbku na zdrowiu. Oczywiście nie tylko dzieci mogą mieć polisę NNW.
Oferta ubezpieczeń tego typu jest także kierowana do osób dorosłych. Często możemy także spotkać ubezpieczenie NNW jako umowę dodatkową do polisy na życie. Sama nazwa ubezpieczenia może oznaczać, że jego zakres jest taki sam jak klasycznej polisy NNW. Nic bardziej mylnego.

NNW jako umowa dodatkowa do polisy na życie


Kupując polisę na życie, praktycznie każde towarzystwo ubezpieczeń za niewielki dodatkowy koszt daje Ci możliwość  dokupienie umowy dodatkowej ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków. Jest to opcja, z której warto skorzystać. Jednak nie należy mylić takiej umowy z ubezpieczeniem NNW, które są oferowane jako oddzielne polisy. Jeżeli uważasz, że w przypadku złamania ręki należy Ci się odszkodowanie z tytułu NNW to jesteś w błędzie. Zakres takich umów jest o wiele bardziej okrojony i nie daje pełnej ochrony.

Zakres umów dodatkowych NNW

Bardzo często dodatkowe ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków obejmuje tylko naprawdę poważne urazy.
Przykładowa lista zdarzeń, za które należy się odszkodowanie z ubezpieczenia przedstawia się następująco:

 • utrata kończyny górnej
 • utrata przedramienia
 • utrata ręki
 • utrata palca u ręki
 • utrata kciuka
 • utrata wszystkich palców u ręki
 • utrata kończyny dolnej
 • utrata podudzia
 • utrata stopy
 • utrata palca u stopy
 • utrata palucha
 • utrata wszystkich palców u stopy
 • całkowita utrata wzroku
 • utrata wzroku w jednym oku
 • całkowita utrata mowy
Jak widać z powyższego wyliczenia, umowa dodatkowa NNW do polisy na życie obejmuje tylko naprawdę poważne urazy. Wynika to przede wszystkim z niewielkiego kosztu takich umów. Dlatego warto skusić na rozszerzenie polisy na życie. Trzeba mieć jednak świadomość, za co możemy liczyć na odszkodowanie.

Niebezpieczne zawody


Jeżeli jednak wykonujesz zawód podwyższonego ryzyka i jesteś stale narażony na urazy, zainwestuj w samodzielne ubezpieczenie NNW. Mając taką polisę możesz otrzymać odszkodowanie za każdy procent uszczerbka na zdrowiu.


Piotr Szostakiewicz


Zobacz także
« powrót do działu: Porady eksperta
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Całkowite trwałe inwalidztwo - całkowita i trwała niezdolność do ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.