X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w Signal Iduna

2008-11-10 13:29 poniedziałek
Polacy nie są narodem zapobiegliwym, wielu z nas nie stosuje w życiu zasady: „Strzeżonego Pan Bóg strzeże”. Dopiero po jakiś nieprzyjemnych wydarzeniach, chorobie, powodzi czy włamaniu żałujemy, że wcześniej nie wykupiliśmy polisy ubezpieczeniowej. Wtedy jest już jednak za późno. A jest w czym wybierać, na rynku jest pełna gama ubezpieczeń. Poniżej prezentujemy Państwu polisę na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci. Dedykowana jest ona osobom podróżującym po Polsce w celach turystycznych lub zawodowych. Coś dla siebie znajdą w niej ci, którzy wakacje lubią spędzać leżąc plackiem i słuchając szumu Bałtyku, jak też ci, którzy preferują bardziej aktywny wypoczynek. Spędź urlop z głową.

Przedmiot ubezpieczenia

Przedmiotem ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków jest:
 • Trwały uszczerbek na zdrowiu,
 • Śmierć Ubezpieczonego
Dwa warianty ubezpieczenia do wyboru

Signal Iduna oferuje swoim klientom ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w dwóch wariantach:
 • NWI - zakres ochrony ubezpieczeniowej obejmuje wypłatę odszkodowania w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu,
 • NWI i NWS - zakres ochrony ubezpieczeniowej obejmuje wypłatę odszkodowania w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu i na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej
Jeździsz na koniu lub wyczynowo uprawiasz sport?

W wyłączeniach odpowiedzialności znajdują się zwykle informacje mówiące, że nie otrzymamy odszkodowania, jeśli wypadek został spowodowany przez jazdę konną, wyczynowe uprawianie sportu lub uprawianie sportów motorowych czy wspinaczki wysokogórskiej. Ubezpieczenie NNW ma chronić nas podczas wakacji, wtedy zwykle jesteśmy bardziej aktywni, częściej uprawiamy sporty, wspinamy się, żeglujemy, a tym samym ryzyko wypadku rośnie. Na szczęście Signal Iduna pozwala, po opłaceniu dodatkowej składki, na rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej na wypadki spowodowane przez:
 • Uprawianie jazdy konnej, myślistwa, nurkowanie z aparatem tlenowym,
 • Wyczynowe uprawianie sportu, udział w zawodach, wyścigach, występach i treningach sportowych,
 • Uprawianie sportów motorowych, powietrznych, wspinaczki wysokogórskiej, speleologii
Od czego zależeć będzie Twoja składka ubezpieczeniowa?

Składka ubezpieczeniowa zależy od kilku czynników:
 • Okresu ubezpieczenia,
 • Wariantu ubezpieczenia,
 • Okresu ubezpieczenia,
 • Włączenia w ubezpieczenie dodatkowych ryzyk,
 • Wieku ubezpieczenia (im jesteśmy młodsi, tym mniejsza składka),
 • Formy zawarcia ubezpieczenia,
 • Stawki określonej w taryfie
Suma ubezpieczenia

Suma ubezpieczenia waha się od 10 000 zł do 20 000 zł w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu. Takie same kwoty obowiązują w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu i na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej.

Odszkodowanie

Wypłacane przez Signal Iduna odszkodowanie zależy od przedmiotu ubezpieczenia a także stopnia uszczerbku na zdrowiu. Najwyższe odszkodowanie, stanowiące 100 % sumy ubezpieczenia, otrzymają osoby, które w wyniku wypadku poniosły 100 % uszczerbek na zdrowiu. Potem, w zależności od skali uszczerbku na zdrowiu (wyrażonym w procentach) otrzymamy taki procent sumy ubezpieczenia. W przypadku śmierci Ubezpieczonego wypłacone zostanie 50 % sumy ubezpieczenia (jeżeli śmierć nastąpiła w ciągu 2 lat od wypadku).

Wyłączenia odpowiedzialności

Signal Iduna zastrzega sobie prawo do odmowy wypłaty odszkodowania, jeśli trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć powstały na skutek:
 • Popełnienia lub usiłowania popełnienia przestępstwa lub samobójstwa,
 • Prowadzenia przez ubezpieczonego pojazdu lub innych środków lokomocyjnych bez posiadania wymaganych uprawnień
 • Wypadku spowodowanego po spożyciu alkoholu, narkotyków, środków odurzających,
 • Stanu wojennego, działań wojennych, stanu wyjątkowego, aktów terroryzmu, zamieszek, strajków, bójek,
 • Zatrucia przewodu pokarmowego po spożyciu płynnych lub stałych substancji,
 • Niewłaściwego leczenia lub niewłaściwego wykonywania zabiegów i operacji,
 • Wylewów krwi do mózgu, zawałów lub udarów,
 • Wad wrodzonych, chorób przewlekłych, depresji, zaburzeń psychicznych,
 • Infekcji,
   

Piotr Puczek
Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ankieta zdrowotna (wniosek medyczny) - kwestionariusz dotyczący aktualnego stanu zdrowia ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.