X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w TU Europa

2008-12-18 09:44 czwartek

Jest to produkt ubezpieczeniowy przeznaczony dla indywidualnych klientów towarzystw ubezpieczeniowych. Produkt TU Europa ma za zadanie ochronę ubezpieczeniową życia i zdrowia ubezpieczonego. Ubezpieczonym może być osoba indywidualna, ale dostępna opcja rodzinna pozwala na ubezpieczenie razem ze współmałżonkiem i dziećmi.

Przed czym chroni ubezpieczenie?

Omawiany produkt zapewnia ochronę ubezpieczeniową na skutek śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku, całkowitego inwalidztwa w wyniku nieszczęśliwego wypadku, częściowego inwalidztwa w wyniku nieszczęśliwego wypadku oraz świadczenie assistance medycznego.

Czy możliwe jest rozszerzenie umowy?

Jak praktycznie w każdym ubezpieczeniu klient może wykupić opcje dodatkowe, które wpłyną na zwiększenie zakresu ubezpieczeniowego. Dostępne opcje dodatkowe dla omawianego ubezpieczenia to:
- włączenie następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w wyniku zawału serca i udaru mózgu,
- zwiększenie sumy ubezpieczenia z tytułu wystąpienia trwałego całkowitego inwalidztwa wskutek następstw nieszczęśliwych wypadków spowodowanych wypadkiem komunikacyjnym,
- dzienne świadczenie szpitalne z tytułu pobytu Ubezpieczonego w szpitalu, i dzienne świadczenie rekonwalescencyjne po pobycie w szpitalu,
- ubezpieczenie na wypadek oparzenia lub złamania,
- zwiększenie sumy ubezpieczenia z tytułu nieprzerwanej kontynuacji umowy ubezpieczenia powyżej piątego roku.

Pozostałe parametry ubezpieczenia

Ubezpieczenie zawierane jest na okres 1 roku, przy czym może być automatycznie odnawiane na kolejne lata. Ubezpieczenie oferowane jest w trzech wariantach: Standard, Komfort oraz Prestiż. Składka uzależniona jest przede wszystkim od wielkości zakresu ubezpieczenia, wybranego wariantu oraz sposobu jej opłacania. Suma ubezpieczenia zależna jest od wybranego wariantu. Różnice w jej wysokości pokazuje poniższa tabela (ze strony internetowej TU Europa)

Wartości sum ubezpieczenia

Warianty

  Standard

  Komfort

Prestiż

NNW - śmierć

25 000 PLN

50 000 PLN

75 000 PLN

NNW – trwałe inwalidztwo (całkowite i częściowe)

50 000 PLN

100 000 PLN

150 000 PLN

Dzienne świadczenie szpitalne

25 PLN za dzień

50 PLN za dzień

100 PLN za dzień

Dzienne świadczenie rekonwalescencyjne

25 PLN za dzień

50 PLN za dzień

100 PLN za dzień

Ubezpieczenie na wypadek oparzenia lub złamania

5000 PLN

5000 PLN

5000 PLN

  
Podsumowanie

TU Europa w swoich produktach, co do zasady, proponuje swoim klientom szerokie zakresy ubezpieczenia. W tym przypadku nie jest inaczej. Produkt jest ciekawy przede wszystkim, dlatego, że posiada szeroki zakres ubezpieczenia i daje swoim klientom możliwość dopasowania go do swoich własnych potrzeb. Produkt proponuje również wysokie sumy ubezpieczenia, w zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia. Warto wspomnieć o tym, że suma  ubezpieczenia wzrasta o kilka procent przez 5 pierwszych lat okresu ubezpieczenia bez wzrostu składki. Godne uwagi i polecenia jest także assistance medyczny, dzięki któremu ubezpieczony ma zapewnioną specjalistyczną pomoc medyczną w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia lub nagłego zachorowania (o ile ma ono miejsce na terenie Polski). Produkt TU Europa zapewnia także bezpłatną opiekę ubezpieczeniową  dla drugiego i kolejnego dziecka  w opcji rodzinnej, natomiast osoby samotnie wychowujące dzieci otrzymują ubezpieczenie dziecka bez dodatkowych opłat.

Alicja Szakiel

Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Weksel in blanco - to weksel, który nie jest ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.