X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenie NNW – bezpieczeństwo i motywacja dla pracowników

 Lepsze warunki OC dla doradców podatkowych

Rodzaje świadczeń

Firmy ubezpieczeniowe mają bardzo zróżnicowane oferty ubezpieczenia NNW pracowników. Niektóre oferują jednolity wariant ubezpieczenia, a inne klika wariantów. W obu przypadkach  ochronę ubezpieczeniową można wzbogacić o dodatkowe świadczenia lub ryzyka. Przy wyborze danego wariantu ubezpieczenia trzeba pamiętać nie tylko o kosztach, ale i o korzyściach dla ubezpieczanych pracowników. Im będą one większe, tym pracownik będzie bardziej zadowolony i będzie wydajniej pracował.

Wśród świadczeń oferowanych przez poszczególnych ubezpieczycieli można wskazać między innymi:

 • Świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu (może to być uszczerbek 100-procentowy lub częściowy)
 • Świadczenie z tytułu zgonu ubezpieczonego
 • Świadczenie z tytułu zgonu współubezpieczonych (np. małżonka, dziecka)
 • Zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę
 • Świadczenia z tytułu stałego uszczerbku na zdrowiu lub śmieci spowodowanej NNW, których przyczyną był: zawał serca, udar mózgu, paraliż (zazwyczaj zapis taki jest wprowadzany do umów ubezpieczenia za opłatą dodatkowej składki)
 • Zwrot udokumentowanych kosztów nabycia protez i środków pomocniczych (zazwyczaj określona jest maksymalna wysokość)
 • Zwrot udokumentowanych kosztów leczenia NNW w kraju
 • Zasiłek dzienny za udokumentowany okres pobytu w szpitalu
 • Świadczenie z tytułu urodzenia się ubezpieczonemu dziecka
 • Zwrot kosztów przeszkolenia zawodowego inwalidów (zazwyczaj określona jest maksymalna wysokość)
 • Świadczenia progresywne odpowiadające trwałemu uszczerbkowi na zdrowiu
 • Dodatkowe świadczenie z tytułu całkowitej niezdolności do pracy
 • Zwrot kosztów operacji plastycznych
 • Zwrot kosztów ratownictwa

PORÓWNAJ OFERTY NNW!

Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Eksperyment leczniczy - wprowadzenie przez lekarza nowych lub ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.