X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenie NNW dla dziecka – w szkole, czy indywidualnie?

2011-08-26 12:27 piątek
Ubezpieczenie NNW dla dziecka
Dlatego zawsze warto poprosić dyrekcję o udostępnienie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU), a jeśli z jakiegoś powodu spotkamy się z odmową, można zwrócić się bezpośrednio do towarzystwa.

PORÓWNAJ OFERTY NNW!

Warto przy tym zaznaczyć, że ani kierownictwo placówki, ani ubezpieczyciel nie może odmówić nam możliwości zapoznania się z tym dokumentem. To tak, jakby nakłaniać kogoś do podpisania jakiejkolwiek umowy nie dając możliwości zaznajomienia się z jej postanowieniami.

W OWU znajdziemy informację o zakresie ochrony ubezpieczeniowej i sytuacjach, za które ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności, co jest równoznaczne z odmową wypłaty odszkodowania.

Przykładowo towarzystwo nie pokryje kosztów wypadku, będącego skutkiem nietypowego schorzenia czy też leczenia urazów powstałych w efekcie wyczynowego uprawiania sportu. Oznacza to, że nie powinniśmy oczekiwać wypłaty świadczenia, jeśli dziecko podczas ataku padaczki pokaleczy głowę lub zwichnie staw skokowy na treningu lekkoatletycznym.

Czego nie obejmuje ubezpieczenie NNW

Z założenia polisa NNW ma chronić dziecko w czasie zajęć w placówce. Ale wypadek zdarzyć może się także w drodze do lub ze szkoły, czy też na podwórku, boisku albo placu zabaw. Dlatego warto, by ubezpieczenie obowiązywało zawsze, gdy dziecko nie przebywa pod naszą opieką.

Sprawdźmy, czy ochrona ubezpieczeniowa w „szkolnej” polisie NNW obejmuje rok szkolny czy kalendarzowy. Powinniśmy zdecydować się na ofertę, która obowiązywać będzie przez 12 miesięcy. W wakacje dzieci również ulegają wypadkom.

Czytając ogólne warunki ubezpieczenia zwróćmy jednak uwagę na zapisy dotyczące sytuacji, w których ubezpieczyciel odmówi nam wypłaty odszkodowania.
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Kwota bezsporna odszkodowania - to kwota należna poszkodowanemu od ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.