X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenie NNW oferowane przez InterRisk ukrytą polisą na życie?

2010-10-22 08:48 piątek
Wczoraj pisaliśmy o problemach klientów z rozróżnieniem polisy na życie i ubezpieczenia NNW. Jak się okazuje, nie tylko oni mylą te dwa typy polis. Oferty niektórych towarzystw bywają tak skonstruowane, że nawet osoby z branży ubezpieczeniowej mają problem z ich jednoznaczną klasyfikacją.

Powszechny Zakład Ubezpieczeń ma wątpliwości, czy oferowane przez TU InterRisk grupowe ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków nie jest ukrytą polisą na życie. W związku z tym największy polski ubezpieczyciel zgłosił swoje zastrzeżenia do Komisji Nadzoru Finansowego, która obecnie bada sprawę.

Czy InterRisk złamał prawo?

TU InterRisk nie może oferować jednocześnie polis życiowych oraz majątkowych, ponieważ zabrania tego polskie prawo - to samo towarzystwo nie może sprzedawać produktów zarówno z działu I, jak i II. Do Komisji Nadzoru Finansowego należy teraz decyzja, czy TU InterRisk złamało prawo (czyli czy sprzedawało polisy NNW, które faktycznie mają cechy ubezpieczeń na życie).

Przedstawiciel TU InterRisk zapewnia, że produkt, o który toczy się spór, został skonstruowany zgodnie ze wszystkimi zezwoleniami, jakie posiada ubezpieczyciel, oraz obowiązującymi przepisami. PZU nie komentuje sytuacji.

PORÓWNAJ OFERTY NNW!


Źródło: Gazeta Prawna, Gazeta Ubezpieczeniowa

OZ

Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Filar II - Otwarty Fundusz Emerytalny, każdy urodzony ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.