X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenie NNW rowerzysty

Piotr Szostakiewicz
Po ciężkiej, mroźnej i śnieżnej zimie w końcu nadeszła upragniona wiosna. Ciepłe płaszcze i kurtki wiszą już głęboko w szafie. Dzień staje się coraz dłuższy, mamy więcej energii. Jedną z form aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu jest rower. Wiele osób niedawno odkurzyło swój dwukołowy pojazd i wyruszyło na szlaki rowerowe.

Starcie z gigantem

O przyjemnościach związanych z korzystaniem z roweru nie trzeba pisać. Ładna pogoda, dwa kółka, prędkość i wiatr we włosach. Bardzo łatwo się zapomnieć. A trzeba ciągle uważać. Niestety w Polskich miastach ciągle jest bardzo mało dróg przeznaczonych dla rowerzystów. Bardzo często kończą się one w nieoczekiwanych momentach. Część trasy musimy wtedy pokonać korzystając z ulic przeznaczonych dla ruchu samochodów. Poza tym drogi rowerowe bardzo często przecinają szybkie trasy samochodowe. A w starciu roweru z czterokołowcem może być tylko jeden zwycięzca. Nieważne w takiej sytuacji czy zgodnie z przepisami zachował się rowerzysta, czy kierowca samochodu. Dlatego nie należy zapominać o tym, że wcale nie jest tak trudno o wypadek. Zresztą nie tylko zderzenie z samochodem jest niebezpieczne. Nawet nieuważne pokonywanie leśnych tras może się źle skończyć. Wystający korzeń to tylko jedna z możliwości upadku.

Zabezpieczenie   

Oczywiście nie zamierzam nikogo zniechęcać do tej formy aktywności. Warto jednak zadbać o pewne elementy, które sprawią, że wycieczki rowerowe będą bezpieczniejsze. Przede wszystkim należy sprawdzić stan roweru, zanim gdziekolwiek się wybierzemy. Odpowiedni kask i ochraniacze też na pewno nie zaszkodzą. No i najważniejsze: skupienie i rozwaga podczas wycieczki. Czasami jednak te wszystkie elementy mogą nie wystarczyć i pomimo wszelkich starań nie uda się uniknąć upadku lub kolizji.

Bezpieczny Rowerzysta - kompleksowe ubezpieczenie rowerzysty


W takich sytuacjach przydatne okazuje się posiadanie ubezpieczenia NNW. Można o nie zadbać zaopatrując się w kompleksowe ubezpieczenie rowerzysty Bezpieczny Rowerzysta. Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w ramach takiej polisy daje pewność wypłaty odszkodowania za każdy uszczerbek na zdrowiu wynikający z nieszczęśliwego wypadku podczas użytkowania roweru. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie potrzebują ubezpieczenia NNW w pełnym zakresie i bardzo często spędzają wolny czas na rowerze. Dzięki ograniczeniu odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeń do zdarzeń związanych z użytkowaniem roweru, koszt NNW w ramach Bezpiecznego Rowerzysty jest niższy od kosztu klasycznej polisy NNW. Poza tym w ramach pakietu dodatkowo ubezpieczamy się od odpowiedzialności cywilnej. Można także rozszerzyć polisę o ubezpieczenie Casco roweru.


Piotr Szostakiewicz

Zobacz także
« powrót do działu: Porady eksperta
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Fundusz gwarancyjny - fundusz rezerwowy utworzony przez wszystkie ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.