X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenie studenta: klasyczne NNW czy karta typu Euro26?

2013-09-23 13:23 poniedziałek
studenci
Od października studenci w całej Polsce rozpoczynają nowy rok akademicki. W ciągu ostatnich dni wakacji jest jeszcze chwila na zorganizowanie wszystkich formalności i spraw, których nie udało się załatwić w czasie wakacji, a o których trzeba pomyśleć jeszcze przed powrotem na uczelnię. Wśród nich proponuję uwzględnić również ubezpieczenie – dziś kilka wskazówek dla żaków, na co warto zwrócić uwagę, przy poszukiwaniu najodpowiedniejszej dla siebie polisy ubezpieczenia w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

PORÓWNAJ OFERTY NNW!


Studenci nie mają obowiązku posiadania ubezpieczenia NNW. Warto jednak podjąć decyzję o wykupieniu ochrony w tym zakresie – cena zazwyczaj nie jest wygórowana, a w ramach polisy ubezpieczony może liczyć na finansowe wsparcie w razie nieszczęśliwego wypadku. Na rynku ofert ubezpieczeń dla studentów jest dość sporo. Swoją, we współpracy z zakładami ubezpieczeń, zazwyczaj przygotowuje również uczelnia. Student sam decyduje, czy chce skorzystać z propozycji swojej szkoły, czy ubezpieczy się we własnym zakresie.

Podstawowy zakres ochrony ubezpieczeniowej NNW obejmuje zazwyczaj:
  • śmierć ubezpieczonego w następstwie nieszczęśliwego wypadku,
  • trwały uszczerbek na zdrowiu będący następstwem nieszczęśliwego wypadku,
  • koszty zakupu niezbędnych przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych,
  • koszty przeszkolenia zawodowego dla osoby niepełnosprawnej.

Oczywiście zakres ochrony może kształtować się różnie, w zależności od oferty ubezpieczyciela. Zgodnie z preferencjami może być on rozszerzony o dodatkowe ryzyka, m.in.:

  • dieta szpitalna za każdy dzień leczenia w placówce medycznej, a także rekonwalescencja po pobycie w szpitalu,
  • trwały uszczerbek na zdrowiu będący skutkiem zawału serca, udaru lub wstrząśnienia mózgu, złamania lub zwichnięcia, oparzenia lud odmrożenia, pogryzienia bądź ukąszenia,
  • śmierć jednego lub obydwojga rodziców w następstwie nieszczęśliwego wypadku,
  • świadczenie w przypadku amputacji kończyny lub części kończyny,
  • koszty związane z leczeniem lub odbudową zębów po nieszczęśliwym wypadku.

Zainteresowanych zakupem takiego ubezpieczenia odsyłam tutaj: Ubezpieczenie NNW dla każdego.

Najważniejsze parametry dobrej polisy

Przy wyborze odpowiedniej oferty ubezpieczeniowej istotna jest również wysokość sumy ubezpieczenia. To ona będzie bowiem podstawą do wyliczania wysokości odszkodowania w razie zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego. Im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższe odszkodowanie. Oczywiście szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej i wysoka suma ubezpieczenia mają swoje przełożenie na wyższą cenę polisy. Z drugiej jednak strony wybór ubezpieczenia tylko na podstawie atrakcyjnej składki może skutkować rozczarowaniem w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku - ubezpieczony otrzyma bardzo niską kwotę odszkodowania lub nie otrzyma go w ogóle, gdy zakres polisy nie obejmował np. świadczenia w przypadku pobytu w szpitalu. Przed podjęciem decyzji zachęcam zatem do porównania ofert ubezpieczeń, także za pośrednictwem Internetu, tak aby decyzja o wyborze ubezpieczenia, była jak najbardziej świadoma.

PORÓWNAJ OFERTY NNW!

Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ubezpieczony - osoba fizyczna wymieniona imiennie w ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.