X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

NNW a ubezpieczenie na życie

2010-10-21 09:04 czwartek
Suma ubezpieczenia

Ustalenie sumy ubezpieczenia zależy wyłącznie od nas, ale pamiętajmy, że rzutuje ona potem na wypłacone świadczenie. Im wyższa suma, tym więcej dostaniemy od ubezpieczyciela, ale i składka za polisę będzie wyższa.

Składka

Składka zależna jest nie tylko od sumy ubezpieczenia, ale również od tzw. klasy ryzyka, czyli rodzaju wykonywanego przez nas zawodu. Spokojna krawcowa z trójką dzieci, czy nauczycielka zapłaci o wiele mniej niż górnik lub zawodowy kierowca. Również uprawiany sport ma znaczenie. Szalony dwudziestolatek skaczący na bungee powinien wykupić sobie rozszerzenie polisy o sporty wysokiego ryzyka, co zwiększy składkę, ale i zapewni mu wypłatę odszkodowania, gdyby wypadek nastąpił podczas uprawiania sportu. Zakłady ubezpieczeń niechętnie obejmują ochroną osoby niepracujące. Na składkę wpływa również dobór opcji dodatkowych, na przykładk koszty świadczeń związanych z pobytem w szpitalu.

PORÓWNAJ OFERTY NNW!


Wyłączenia

Często myślimy, że cokolwiek nam się stanie, dostaniemy środki pieniężne. Należy pamiętać o dokładnym przeczytaniu warunków ubezpieczenia, a w szczególności zakresu wyłączeń. 

Najczęściej ubezpieczyciel nie zapłaci za:
  • wszelkie choroby lub stany chorobowe;
  • popełnienie lub próbę popełnienia samobójstwa lub przestępstwa;
  • udział w bójkach;
  • wypadki samochodowe, podczas których ubezpieczony był pod wpływem alkoholu albo innych środków odurzających;
  • wypadki podczas działań wojennych, protestów, napromieniowania, zamieszek, rozruchów, strajków, aktów terroryzmu;
  • śmierć i inne uszczerbki powstałe w następstwie niewłaściwego leczenia, wadliwie wykonanych zabiegów, chorób zawodowych, infekcji;
  • wypadki podczas wyczynowego uprawiania sportu (przy czym po dopłaceniu odpowiedniej kwoty istnieje możliwość ubezpieczenia takiego ryzyka).

Ubezpieczenie.com.pl/Ubezpieczeniaonline.pl
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
  • 2017-07-11 19:42 wtorek ~Jachacy | [+] odpowiedz
    Co z ubezpieczeniem NNW dla dziecka? Czy warto wykupować indywidualne jeśli dziecko jest ubezpieczone w szkole? Szukam opinii?
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Rok polisowy - każdy rok trwania polisy, licząc ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.