X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpiecz swoje dziecko na ferie

2014-02-10 13:04 poniedziałek

Dobre ubezpieczenie – pomoc w razie wypadku

Zwróćmy uwagę, aby nie tylko suma ubezpieczenia, lecz również zakres ochrony odzwierciedlał podstawowe koszty, które możemy ponieść. Przede wszystkim koszty rehabilitacji, nabycia środków pomocniczych i ortopedycznych. Jeśli nasze dziecko będzie spędzało ferie za granicą z pewnością szkolne NNW nie będzie wystarczające. Koszty leczenia i pomocy w zagranicznych kurortach mogą być bardzo wysokie. Tym bardziej zatem warto zadbać o odpowiednią ochronę. Bardzo często dodatkowe ubezpieczenie jest oferowane przez organizatorów zimowiska. To z pewnością wygodne rozwiązanie dla każdego, jak zwykle jednak nie zapomnijmy o zapoznaniu się z warunkami ubezpieczenia proponowanej polisy i sami oceńmy, czy zakres spełni nasze oczekiwania, a suma ubezpieczenia zrekompensuje ewentualne koszty.

PORÓWNAJ OFERTY NNW!

Niezwykle istotne jest także zwrócenie uwagi na wyłączenia odpowiedzialności. Wśród nich bardzo często bowiem jest wyczynowe uprawianie sportów. Jeśli nasze dziecko jedzie na ferie w ramach klubu sportowego i w czasie zimowiska będzie doskonaliło technikę szusowania po stoku, polisa powinna obejmować także ryzyko uprawiania sportów wyczynowych. W sytuacji, kiedy podstawowy jej zakres to wyklucza, za opłatą dodatkowej składki, będzie możliwość ubezpieczenia tego ryzyka.

Nie tylko NNW

Kompleksowa ochrona naszego dziecka w czasie zimowego wypoczynku to nie tylko ubezpieczenie w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków. Polisa odpowiedzialności cywilnej ochroni nas przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych przez nasze dziecko innym osobom lub ich mieniu. Tym istotniejsze jest posiadanie tego rodzaju ochrony, kiedy wysyłamy dziecko za granicę, np. do Włoch lub Niemiec. Świadomość własnych praw i tendencja częstszego dochodzenia ich na drodze sądowej u naszych zachodnich sąsiadów jest zdecydowanie wyższa niż w Polsce. Również koszty ewentualnej szkody są tam o wiele wyższe. OC będzie zatem idealnym rozwiązaniem dla przezornych rodziców. I znowu – jeśli dziecko będzie spędzało ferie wyczynowo uprawiając narciarstwo, zadbajmy aby polisa odpowiedzialności cywilnej uwzględniała to ryzyko.

Czas poświęcony na znalezienie odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej w czasie ferii, to bez wątpienia dobra inwestycja. Składka, którą wydamy na polisę, a która zazwyczaj wynosi kilka promili sumy ubezpieczenia, raczej nie obciąży zbytnio kieszeni, może za to w ogromnym stopniu wpłynąć na zminimalizowanie finansowych konsekwencji nieszczęśliwego wypadku naszego dziecka w czasie zimowego wypoczynku.

Sylwia Krukowska
 
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Początek odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń - objęcie ubezpieczonego ochroną od dnia ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.