X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenia wypadkowe dla dzieci i młodzieży

2014-09-01 11:38 poniedziałek
Maciej Lichoński
Aby ubezpieczyć osoby/młodzież/dzieci zawodowo uprawiające sport należy wykupić specjalne ubezpieczenie, z reguły bardzo drogie, które oferują nieliczne tylko firmy ubezpieczeniowe.

Próby oszukiwania towarzystw, z czym się często niestety spotykamy, zawsze kończą się niepowodzeniem, bowiem przy tego typu wypadkach spisywany jest z reguły protokół (czasem także przy udziale policji), w którym umieszczone zostają wszystkie szczegóły związane z wypadkiem.

PORÓWNAJ OFERTY NNW!

Zdecydowana większość prywatnych umów od następstw nieszczęśliwych wypadków działa przez całą dobę na całym świecie. Oznacza to, że złamanie nogi podczas wycieczki górskiej w peruwiańskich Andach skutkuje wypłaceniem świadczenia w Polsce po zakończeniu procesu leczenia (zwykle towarzystwa rezerwują sobie okres 30 - 90 dni po zakończeniu leczenia, aby móc właściwie oszacować procent uszczerbku na zdrowiu) - a przypominam, że zgodnie z definicją trwały uszczerbek na zdrowiu, to trwałe uszkodzenie ciała lub rozstrój zdrowia ubezpieczonego spowodowane nieszczęśliwym wypadkiem i powstałe w ciągu dwunastu miesięcy od dnia zajścia nieszczęśliwego wypadku. Tak, więc jeżeli od nieszczęśliwego wypadku minęły 3 lata, a klient zdecydował się jednak na rehabilitację, to nie ma po co występować do firmy ubezpieczeniowej z roszczeniem.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości czytelników odnośnie interpretacji nieszczęśliwego wypadku informuję, że firmy ubezpieczeniowe opierają się wyłącznie na protokołach policyjnych bądź wynikach śledztw i np. w razie śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku nie interpretują informacji tam zawartych.

A więc jeżeli śmierć nastąpiła w wyniku wypadku rowerowego, a zawartość alkoholu we krwi ubezpieczonego wynosiła 0,1 promile (definicja mówi, że stan po spożyciu alkoholu, to stan powstały w wyniku wprowadzenia przez ubezpieczonego do swojego organizmu takiej ilości alkoholu, że jego stężenie we krwi wynosi powyżej 0,2‰ albo do obecności w wydychanym powietrzu powyżej 0,1 mg alkoholu w 1 dm3), to nastąpi wypłata świadczenia, a firma nigdy nie prowadzi na własne konto żadnych dodatkowych śledztw. To tak tytułem wyjaśnienia, ponieważ spotykałem się z bardzo dziwnymi zdaniami odnośnie tych kwestii.

Reasumując: ubezpieczenia wypadkowe to tani sposób zabezpieczenia się od wysokich kosztów, jakich źródłem może stać się wypadek, jakiemu może ulec nasze dziecko. Każdy wypadek dziecka, to nie tylko emocjonalne przeżycia dla rodziców, ale i bardzo wymierne wydatki, bowiem często wobec niewydolności NFZ większość kosztów leczenia, a zwłaszcza rehabilitacji obciąża nas, rodziców. Warto o tym pamiętać!

Maciej Lichoński 

Skontaktuj się z Autorem, który może zostać również Twoim doradcą ubezpieczeniowym, przez stronę: Ubezpieczenia na życie
Zobacz także
« powrót do działu: Porady eksperta
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Waloryzacja - inaczej indeksacja, coroczne podwyższanie składki ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.