X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenie dla studenta

2010-09-23 09:17 czwartek
Ubezpieczenie na uczelni

Ubezpieczenie NNW można wykupić na uczelni. Najczęściej zapewnia ono ochronę ubezpieczeniową przez 24 godziny na dobę w Polsce i za granicą.

Kiedy wyjeżdżamy za granicę
 
Jeżeli wyjeżdżamy za granicę, należy dodatkowo zadbać o ubezpieczenie zdrowotne. Na terenie Europy mamy prawo do korzystania ze świadczeń medycznych we wszystkich krajach Unii oraz w Islandii, Liechtensteinie, Norwegii i Szwajcarii. Gwarantuje nam to prawo wspólnotowe. Dokumentem uprawniającym do leczenia jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), wydawana bezpłatnie w regionalnych oddziałach NFZ. Karta nie zagwarantuje nam jednak pokrycia kosztów ratownictwa na stoku, czy transportu do Polski po wypadku. Ponadto umożliwia nam ona korzystanie tylko z tych  usług medycznych, które są bezpłatne dla obywateli danego kraju - resztę kosztów pokrywamy z własnej kieszeni (czytaj więcej). Dlatego przed wyjazdem za granicę należy dodatkowo ubezpieczyć się prywatnie, wykupując polisę turystyczną. Wyjeżdżając do krajów pozaeuropejskich ubezpieczenie turystyczne, i to na wysokie sumy, jest koniecznością. Koszty związane z leczeniem i transportem poszkodowanego są bowiem w takich krajach bardzo wysokie.

Wymiany i stypendia

Wyjeżdżając na wymiany studenckie, konferencje lub stypendia (na przykład w ramach Erasmusa), konieczne jest posiadanie karty EKUZ. Karta zostanie wydana na okres pobytu za granicą. To wystarczająca ochrona, jeżeli będziemy się uczyć w Europie i nie planujemy specjalnie narażać się na niebezpieczeństwo (np. uprawiając na własną rękę sporty ekstremalne).

Poza Europą

Wybierając się na uczelnie pozaeuropejskie, należy bezwzględnie wykupić ubezpieczenie turystyczne obejmujące koszty leczenia za granicą. Za względu na wysokie koszty opieki medycznej w niektórych krajach, suma ubezpieczenia na takiej polisie nie powinna być niższa niż 30 tys. Euro. Przed wykupieniem polisy warto dowiedzieć się, czy przypadkiem nie ubezpiecza nas zagraniczna uczelnia.

PORÓWNAJ OFERTY NNW!


ZD
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
  • NWW
    2016-10-30 17:37 niedziela ~marek | [+] odpowiedz
    Sam jestem studentem i na uczelni mam ofertę za 40 lub 50zł. W internecie znalazłem ofertę ubezpieczenia nww dla studentów mojeu.pl . Jakby była taka oferta na mojej uczelni na pewno bym skorzystał bo... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Zakład ubezpieczeń - inaczej towarzystwo ubezpieczeń, ubezpieczyciel, asekurator podmiot ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.